PragoFFest! PragoFFest! PragoFFest!

pragoffest2015

PragoFFest je za dveřmi, zbývají poslední dva dny, kdy máte možnost se přihlásit předem, tak neváhejte a šup sem. Určitě si každý z vás již alespoň jednou pokládal palčivé otázky: Co že vás vlastně čeká? Jaká exkluzivní překvapení letošní program skrývá? Čtěte dál a vaše touhy po informacích budou uspokojeny!

 

ti_nepohrbeniNa začátek bychom vás rádi pozvali na přednášku, kde si budete moci pohovořit s autorkou knihy „Ti Nepohřbení“, Kristinou Haidingerovou, součástí této debaty bude například předčítání z knihy a pouštění souvisejících videí. Rozhodně to není něco, co byste si chtěli nechat ujít.

 

Těšíme se na vás letos opět ve skvělé sestavě neohrožených přednášejících, kteří vám opět přinášejí přednášky mnoha témat, z nichž o některých byste raději nikdy neslyšeli, ale my nechceme trpět sami. Někteří z nás už se mezi věcmi, které jiným působí hluboká muka, pohybují tak dlouho, že si v nich pomalu začali libovat. Samozřejmě nebudou chybět Kuchy s Portym, kteří svými satiristicko-improvizačními přednáškami způsobí, že vás vaše bránice bude nenávidět. Letos to bude například stará dobrá klasika: „Jsme mladé čtenářky upířích románů“, pracovně přezdívaná: „Co vznikne když se vezmou skvosty literatury pro náctileté a zkusí se složit dohromady.“

50-shades-of-grey1Mimo jiné se můžete těšit na reprízované promítání předčítání bestselleru 50 Shades of Grey, které je lepší než film (náš Christian Grey má zaručeně uhrančivější pohled a naše Anastasia je nevinnost sama)! Pokud jste toto jedinečné promítání minulý rok minuli, rozhodně se dvakrát nerozmýšlejte a dejte mu letos šanci.
Čeká na vás, díky Kometě a Renče, i kvíz. Můžete si v něm ověřit vaše znalosti seriálových a filmových upírů a vlkodlaků. Mají pro vás připraveny knižní i filmové ceny, pro které by se vyplatilo i zabíjet. Vám ale bude bohatě stačit to, že zde odpovíte na pár jednoduchých otázek, no neberte to!

 

Na PragoFFestu se můžete již tradičně těšit na Charlotte, která vám představí například fenomén Maze Runner a jak se liší film od své předlohy. Dále se na vás těší i Darkwitch, která vám mimo jiné zrekapituluje TOP 10 knih s upíro-vlkodlačí tématikou, které vyšly za rok 2014. Nebude chybět ani Ginny, která pro vás připravila například přednášku o fenoménu korzety, ve které vás provede jejich vývojem až do moderní podoby.

carmillaseries

Kolikokoli si pro vás na letošní festival připravila přednášku na téma: „Jak (ne)zabít upíra“, kde vám připomene některé z knižních i filmových upířích smrtí. Pokud jste nezaznamenali fenomén: „Carmilla“, neprošvihněte Alexinu přednášku na toto téma, po které hned následuje maraton tohoto webseriálu, který uchvátil mnohé. Pro odlehčení můžete navštívit i workshop našeho nováčka, Miyu, a namalovat si některé vaše oblíbené Disney postavičky v o něco hororovějším stylu.
Celý program včetně časového rozpisu si můžete prohlédnout zde. Jak jste si mohli všimnout, máme pro vás spoustu zajímavých novinek, které stojí za to vidět. Už se nemůžeme dočkat a doufáme, že se s co největším počtem z vás potkáme i přímo na festivalu!

 

Váš NightConTeam včetně našeho maskota Waltra!

Waltr

This entry was posted in PragoFFest and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.