Co je to Festival fantazie?

Festival fantazie je největší setkání příznivců fantastiky v České republice. Je určen pro fanoušky všech věkových kategorií, které zajímá fantastika filmová, seriálová, literární, herní i jiná, zaměřená na science-fiction a budoucnost, kosmonautiku a moderní technologie, fantasy a horor, mytologii a záhady, vojenství, historii a mnoho dalšího.

Na své si přijdou zkrátka všichni, jak příznivci space opery, tak pravověrní fanoušci čisté fantasy či horor-maniaci. Protože se FF tradičně pořádá hned na začátku letních prázdnin, uděláte si tak doslova fantastickou dovolenou!

Můžete si vybrat z nepřeberného množství dalších programových linií jako například Star Wars, Hvězdná brána, Battlestar Galactica, Star Trek, Pán prstenů, Harry Potter, Červený trpaslík, Doctor Who, Jára Cimrman, Zaklínač a další. Samozřejmostí jsou také besedy se známými českými i zahraničními spisovateli, redaktory fantastických časopisů a výstavy malířů.

A omrzí-li vás celý den jen přebíhat mezi přednáškami a promítáním, můžete si zahrát nějakou tu stolní či karetní hru, zapařit na počítači s ostatními hráči, podívat na šermíře, zajít koupit nějakou hezkou knížku či CD nebo prostě jen posedět v čajovně s přáteli.

Jak se přihlásit?

Nejlepší je přihlásit se předem. Nejen, že si budete moct vybrat ubytování, jaké vám bude nejmilejší; včasnou platbou předem můžete také ušetřit! Pokud však předem nevíte, jestli se zůčastníte, můžete se přihlásit i na místě. Informace o vstupném naleznete zde, k přihlašování slouží systém AMBER.

Jak na FF?

Festival fantazie se každoročně koná v Chotěboři a způsobů, jak se tam dostat, je několik. Buď můžete zvolit osamocenou cestu autem/vlakem/autobusem nebo se můžete domluvit s kamarády a dalšími účastníky conu na společné cestě. Pokud jedete z Prahy, máte možnost využít speciální FFbus. Více informací o možnostech dopravy naleznete zde.

Comments are closed.